Aktuální kurz:
  • EUR: 25.410 (24.09.2021)

Facebook link
EUREGNIA.cz > e-Aktuality > Dobrovolné testy na covid-19 jsou daňově uznatelné

Dobrovolné testy na covid-19 jsou daňově uznatelné

06.10.2020
Testování zaměstnanců na koronavirus je daňově uznatelným nákladem nejen v případě povinných testů, ale i pokud jde o dobrovolné testování související s chodem firmy.
Ministryně financí Alena Schillerová o tom během pracovního jednání ujistila Hospodářskou komoru, na kterou se v posledních týdnech s tímto problémem obraceli podnikatelé. 
 
Daňová uznatelnost dobrovolných testů na covid-19 se vztahuje také na osoby samostatně výdělečně činné, pokud prokážou, že testování bezprostředně souvisí s jejich podnikatelskou činností.
 
Podnikatelům nevzniká nárok na daňovou uznatelnost testů na koronavirus v případě, že jej firma zaměstnanci proplatí např. jako benefit. „Typickým příkladem takové výjimky by byla situace, kdy je test poskytnut jako forma příspěvku zaměstnanci na dovolenou ve státech, které vyžadují od Čechů negativní test na covid-19. Podobný postup platí, kdyby si OSVČ nechala udělat test kvůli vycestování za rekreací v zahraničí. Jinak ale budou finanční úřady tento náklad bez problémů daňově uznávat,“ ujišťuje ministryně financí Alena Schillerová.
 
Podrobnější informace o povinných testech jsou na stránkách Generálního finančního ředitelství ZDE.  Bližší informace si můžete přečíst v této tiskové zprávě.
 
Detailní informace k dobrovolným testům ve vztahu k dani z příjmů:
-       fyzických osob poskytne otázka/odpověď č. 23 po kliknutí ZDE
-       právnických osob poskytne otázka/odpověď č. 26 po kliknutí ZDE
 
zdroj: www.komora.cz