Aktuální kurz:
  • EUR: 25.410 (24.09.2021)

Facebook link
EUREGNIA.cz > e-Aktuality > Nezapomeňte do konce ledna podat přiznání k dani z nemovitých věcí

Nezapomeňte do konce ledna podat přiznání k dani z nemovitých věcí

25.01.2019
Podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí pro rok 2019 by neměli zapomenout zejména poplatníci,

kteří v minulém roce nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku. Poplatníci, kteří nemovitou věc prodali, darovali nebo jinak pozbyli, musí tuto skutečnost oznámit finančnímu úřadu. Povinnost podat přiznání nemá poplatník, který podával přiznání v minulých letech, a nezměnily se u něj skutečnosti rozhodné pro stanovení daně. Pouze změna místního koeficient nebo změna půdy není důvodem pro podání přiznání, neboť tyto změny jsou automaticky zohledněny při výpočtu daně na aktuální rok. Vyhledávač koeficientů pro podání k dani z nemovitých věcí najdete na Daňovém portálu.

Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí se musí nejpozději podat do 31. ledna 2019. Nejzazší lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí (případně zálohy) je do 31. května 2019.  

Finanční správa bude poplatníky o jejich daňové povinnosti informovat formou složenky, kterou obdrží do poštovních schránek. Pokud již nechcete čekat na složenku, může si nechat údaje o výši a placení daně z nemovitých věcí poslat e-mailem. Stačí si nejpozději do 15. března zažádat na finančním úřadě. Další možností je placení daně prostřednictvím SIPO (soustředěné inkasní platba obyvatelstva), kdy bude stačit, když se nejpozději do 31. ledna přihlásíte na finančním úřadě.

Další informace o dani z nemovitých věcí najdete na stránkách Finanční správy v sekci „Daň z nemovitých věcí

Pokud potřebujete odbornou radu či pomoc, neváhejte se obrátit na daňového poradce. Kontakty na odborníky najdete v EUREGNIA.