Aktuální kurz:
  • EUR: 25.405 (15.10.2021)

Facebook link
EUREGNIA.cz > e-Aktuality > Povinné testy nově i pro firmy do deseti zaměstnanců

Povinné testy nově i pro firmy do deseti zaměstnanců

23.03.2021
Už od zítřka platí povinnost testovat své zaměstnance pro firmy nově i do deseti zaměstnanců. Vláda dne 22.3.2021 toto mimořádné opatření rozšířila z původní hranice, která platila pouze pro firmy nad deset zaměstnanců.

GFX | prispevky_web | test-5434382_960_720.jpg

Vláda dne 22.3.2021 rozšířila povinné testování na všechny zaměstnavatele, tj. i pod 10 zaměstnanců, a dokonce i na všechny OSVČ, kteří ani nemají zaměstnance, ovšem stýkají se při výkonu samostatné činnosti s jinými osobami než jen se členy své domácnosti. Důvodem je rychlejší šíření nových mutací viru - britské a jihoafrické.

Od 6. dubna bude platit zákaz vpuštění neotestovaného zaměstnance na pracoviště a zákaz vstupu neotestovaného OSVČ na své vlastní pracoviště. Test platí vždy týden a potom se musí opakovat.

Již od 28. března musí mít každý zaměstnavatel připraveny podmínky pro každotýdenní testování svých zaměstnanců docházejících na pracoviště, tj. buď to mít předjednáno se zdravotnickým zařízením poskytujícím testování, nebo mít zajištěny antigenní testy schválené k laickému použití a vytvořeny předepsané podmínky pro testování na pracovišti.

 

Více informací naleznete na www.mfcr.cz.