Aktuální kurz:
  • EUR: 25.405 (15.10.2021)

Facebook link
EUREGNIA.cz > e-Aktuality > Příspěvek na samoodběrové testy pro zaměstnavatele za měsíc březen

Příspěvek na samoodběrové testy pro zaměstnavatele za měsíc březen

06.04.2021
Už od čtvrtka 1.dubna zaměstnavatelé mohou žádat o příspěvek na samoodběrové testy, které musí provádět u svých zaměstnanců. Na jakou výši příspěvku mají podnikatelé nárok a jaké podmínky musí splňovat se dočtete v příspěvku níže.

GFX | prispevky_web | money-2696219_1920.jpg

Firmy a OSVČ mohou od 1.dubna žádat o příspěvek na antigenní samoodběrové testy, které použili na testování svých zaměstnanců. Pojišťovny za tímto účelem spustily nový web, který má sloužit k přijímání žádostí a k jejich snadnějšímu vyhodnocování.

Žádat o příspěvek lze pouze elektronicky na stránkách www.samotesty-covid.cz. Všichni zájemci se musí nejprve registrovat a získat tzv. aktivační kód, který obdrží po zadání IČO/rodného čísla a datové schránky. K žádosti bude nutné doložit také doklad za nakoupené testy a seznam testovaných zaměstnanců, včetně data testování a jeho výsledku.

Maximální výše příspěvku je 60Kč na jeden test, přičemž žádat lze maximálně 4x za jeden měsíc na jednoho pojištěnce. Celkem lze tedy na jednoho zaměstnance dosáhnout maximální úspory ve výši 240 Kč/měsíc.

Testy musí být schválené Ministerstvem zdravotnictví, seznam přípustných antigenních testů naleznete zde: https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere-vydalo-mz-vyjimku/.

Příspěvek lze žádat za zaměstnance pracujících na pracovní poměr i na dohodu, a také na tzv. agenturně přidělené zaměstnance. Jde o první vyúčtování testů, které společnosti nakoupily v březnu a žádat mohou do konce dubna. Žádosti za měsíc duben je v plánu přijímat v průběhu měsíce května. Zaměstnavatelé dostanou peněžitý příspěvek na bankovní účet, který uvedou v žádosti, přičemž jeho splatnost by měla být 30 dnů.

 

 Více informací naleznete na www.mpo.cz.