Digitalizace dokumentů

Digitalizací dokumentů jsou označovány činnosti převedení papírových dokumentů různých gramáží do elektronické podoby pomocí scanneru.

Zajistíme pro Vás digitální kopie barené, černobílé i v různých odstínech šedi. Převedený dokument se ve vašem PC zobrazí v PDF formátu.

Pro zápis digitalizovaných dat používáme USB flash disk nebo HDD externí pevný disk, případně CD nebo DVD nosiče.


Výhody digitalizace

Velmi rychlá a efektivní práce s digitálními daty, jednoduché vyhledávání a sdílení dat. Pro rychlé sdílení dokumentů není potřeba ani scanneru, ani vytváření dalších kopií. Digitalizovaná data oproti šanonům zabírají minimální prostor, je snadné je přenášet a mít u sebe.

Digitalizované dokumenty můžou být chráněny proti neoprávněnému prohlížení.

Jednoduché a levné zálohování.

Úspora nákladů na archivaci dokumentů.


Postup digitalizace

  1. Dokumenty určené pro digitalizaci si vyzvedneme přímo u Vás.
  2. Dokumenty zdigitalizujeme.
  3. Zkontrolujeme kvalitu výsledného dokumentu.
  4. Opatříme naskenované dokumenty parametry pro vyhledávání ( tzv. indexace).
  5. Vrátíme Vám originální papírové dokumenty a jejich digitalizovanou verzi uloženou na CD, DVD, USB nebo HDD.


Výstupy digitalizace

Výstupem digitalizace je elektronická verze dokumentů, kterou na vaše přání můžeme opatřit názvy dle dohodnutých parametrů (indexace).

Indexace neboli přiřazení parametrů vašim dokumentům probíhá podle předem definovaného klíče. Každý dokument můžeme rozlišit podle toho, o jaký typ se jedná: smlouva, účetní dokument atp. A dále okódovat podle vašeho požadavku, např. dle společnosti (klienta), data, oboru činnosti atd.

Tyto indexované dokumenty pak můžete vyhledávat pomocí jednoduchého programu, tzv. PDF Exploreru. Klient má možnost si u nás zakoupit specializovaný software pro jednoduchou práci s digitalizovanými dokumenty.